8Architektura to dość popularny kierunek studiów, wśród młodzieży poszukującej swojej drogi życiowej. Nie jest to jednak łatwy kawałek chleba, ponieważ samo dostanie się na te studia to nie lada wyczyn, a od studentów wymaga się połączenia niczym nieskrępowanej kreatywności, ze zmysłem technicznym i pewną ręką do kreślenia skomplikowanych rysunków koncepcyjnych.

Jakby tego było mało, wszystkie projekty muszą spełniać najwyższe, możliwe standardy jakościowe w subiektywnej ocenie wykładowców. Dobry, początkujący architekt musi zatem umieć połączyć myślenie techniczne, z nieszablonowym i niepowtarzalnym pomysłem na projekt.

Oprócz tego projekt ten, musi spełniać wyśrubowane wymagania klienta bądź inwestora, który oprócz ciekawego designu oczekuje także wymiernego zysku. Nie jest to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę ogromną konkurencję w branży. Jednakże ci, którzy przejdą wyboistą drogę począwszy od niełatwych lekcji rysunku, poprzez ukończenie ciężkich studiów, aż po przebicie się i uzyskanie zatrudnienia w renomowanym studiu projektowym, na pewno będą właściwymi ludźmi na właściwym miejscu. To na pewno będą osoby zdeterminowane z głowami pełnymi pomysłów, które zmienią nowoczesną architekturę, poprzez wprowadzenie kolejnej fali świeżości i młodości do tej jakże wspaniałej i kreatywnej branży.

Zatem młodzi adepci sztuki architektonicznej, nie obawiajcie się i jeżeli jesteście gotowi na prawdziwe wyzwanie, nie czekajcie ani chwili i sięgnijcie po swoje marzenia o tworzeniu budowli, których jeszcze nie widział świat.

Podobne wpisy: